Mechanizmy zwalniające
SpringMasters oferuje szeroką gamę mechanizmów zwalniających dla sprężyn gazowych blokujących. Najprostszy z nich to mechanizm zwalniający montowany bezpośrednio na sprężynie gazowej, jest to tzw. dźwignia zamontowana na zaworze sprężyny gazowej.

Jest ona najczęściej używana w miejscach gdzie istnieje bezpośredni dostęp do sprężyny gazowej. Inny system jak linka sterująca czy hydrauliczny mechanizm zwalniający są używane głównie, gdy sprężyna gazowa nie jest w zasięgu ręki lub, gdy nie preferowana jest dźwignia zwalniająca.
Mechanizmy te można znaleźć np. w stołach z regulowaną wysokością, w których to sprężyna gazowa jest umieszczona w nogach stołu a przycisk zwalniający jest zamontowany na blacie stołu.

Splitter
Istnieje możliwość uwalniana jednej sprężyny gazowej dwoma mechanizmami zwalniającymi lub zastosowania jednego mechanizmu zwalniającego do dwóch sprężyn gazowych. W tym przypadku używamy tzw. splitter’a. Splitter przekazuje jeden kabel w dwa lub odwotnie. Splitter’y są dostępne w linkach sterujących jak i w hydraulicznych mechanizmach zwalniających.
supported browsers:
De SpringMasters website ondersteunt alle gangbare browsers